۱۰ ترفند برای تشخیص کیفیت لباس ها

1با فشردن پارچه نخی کیفیت آن را بررسی کنید

 پارچه را در دست خود مچاله کنید و چند ثانیه آن را فشار دهید. اگر پس از این کار حالت خود را حفظ کرد و تغییر خاصی در آن دیده نشد، یعنی پارچه با کیفیتی می باشد اما اگر پارچه پس از این کار مانند یک کاغذ مچاله شده، شد یعنی دارای کیفیت مطلوبی نیست و پس از یک یا دوبار شست و شو حالت خود را از دست می دهد.
2دوخت ها و درز ها را بکشید تا شکاف ها را ببینید

 یک جنس با کیفیت دارای کوک های متراکم و درز های ضخیم می باشد. پس برای کنترل کیفیت لباس کمی قسمت هایی که دوخته شده است را بکشید، اگر کوک ها کاملا متراکم و در کنار هم باقی ماندند و شکافی دیده نشد، بدانید که آن لباس از کیفیت بالایی برخوردار است اما اگر بعد از کشیدن، دوخت تراکم خود را از دست داد و شکاف دیده شد بدانید که جنس با کیفیتی را در دست نگرفته اید.
3اجتناب از زیپ های پلاستیکی

 مطمئن شوید لباس یا لوازمی که خریداری میکنید، برای دوخت آن از زیپ های فلزی استفاده شده باشد. زیپ های فلزی هم مطمئن تر هستند و هم عمر طولانی تری دارند. زیپ های پلاستیکی اغلب خراب می شوند و دندانه های آن ها جدا می شود و تقریبا نشانه پایین بودن کیفیت می باشد.4مطمئن شوید که لبه ها به اندازی کافی پهن هستند

سعی کنید لباس هایی که خریداری می کنید لبه های آن ها به اندازه کافی پهن باشد. این مقدار برای شلوار و دامن حدود ۴ سانتی متر و برای پیراهن و بلوز حدود ۲ سانتی متر می باشد. اگر لباس مورد نظرتان لبه نداشت و یا فقط لبه آن دوخته شده بود، به این معنی می باشد که در حال نگاه کردن به یک لباس ارزان قیمت و با کیفیت پایین هستید.
5قابلیت کشسانی جنس را امتحان کنید

 یک محصول با کیفیت همیشه شکل خود را حفظ خواهد کرد. قسمتی از لباس را با دو دست در جهت های مخالف بکشید و سپس آن را رها کنید. اگر پس از رها کردن شکل خود را حفظ کرد و به حالت قبل برگشت پس از کیفیت خوبی برخوردار است اما اگر پس از رها کردن دیگر مث قبل نبود و شکل آن تغییر کرده بود، پس لباس با کیفیتی نخواهد بود.
6از تطابق زیپ با محصول مطمئن شوید

 زیپ ها در لباس ها، دامن ها و به خصوص لباس ها مجلسی باید کامل مساوی و برابر باشند و هیچگونه نا هماهنگی و یا کوتاهی و بلندی در آن ها وجود نداشته باشد.
7به برچسب توجه کنید

 پارچه های طبیعی که از پنبه، ابریشم و پشم تولید شده اند بسیار با دوام تر از پارچه های مصنوعی هستند. با این حال لباس های تولید شده از ۱۰۰% نخ طبیعی می تواند پس از شست و شو به سرعت تغییر حالت دهد. به همین دلیل انتخاب لباسی که به آن (۵-۳۰٪) از پارچه های مصنوعی (ویسکوز، پلی استر، نایلون و غیره)  اضافه شده است مناسب است.
8از تطابق داشتن تار و پود مطمئن شوید

الگوی تار و پود و رنگ های آن را به خوبی بررسی کنید. اگر الگوی تار و پود در تمامی مناطق با هم مطابقت نداشت و همچنین رنگ های اضافی در آن ها دیده شد بدانید که آن محصول از کیفیت مناسبی برخوردار نیست و شرکت تولید کننده آن تعداد برایش اهمیت داشته است به جای کیفیت.
9دکمه و جای دکمه را بررسی کنید

تولید کنندگان بی کیفیت و جعلی اغلب به جزئیات دقت نمیکنند و کیفیت جزئیات برایشان مهم نیست. به همین دلیل قبل از خرید محصول به خوبی دکمه ها را مورد بررسی قرار دهید هم از نظر ایمنی و هم از نظر نوع دوخت آن. همچنین تمامی جای دکمه ها را بررسی کنید که آیا بصورت منظم و یک اندازه دوخته شده اند. اگر در غیر این صورت بود یعنی آن محصول کیفیت مناسبی ندارد.10به رنگ آمیزی توجه کنید

 اگر رنگ بر روی بند ها، دستگیره ها و یا بدنه محصول بصورت منظم و یک دست نبود و اگر بر روی محصول قسمتی روشن و قسمتی تیره تر بود و یا تغییر رنگی در آن مشاهده کردید بدانید که کیفیت مناسبی ندارد.

برگشت به بالا
بزرگترین شرکت تولید پوشاک کشور